14 Şubat 2012 Salı

Bursa'dan ilik donörü olmak için

Bursa'dan, ilik donörü olmak için kan örneği veren Simden isimli arkadaşımızın mesajı:

Bursalı arkadaşlarım, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezine ilik donörü olmak adına kan verebiliyoruz. Yapmamız gereken; verdikleri formu doldurmak. Cok kısa sürede görevli kan alımını tamamlıyor. Kan tüplerimizi kendi doldurmuş olduğumuz forma sarıyor ve İstanbul'a gönderilmek üzere depoluyor.
Ayrıca kan merkezine başvurularda belirgin bir şekilde artış varmış, çalışanlar bundan çok memnun, hatta bunu "Bursa için duyurabildiğiniz kadar duyurun" dediler.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi'nin telefon numarasi: 0 224 295 37 40

Hepsi Gamze için geldi

İzmir'de 3 yaşındaki oğlu Atakan’a yazdığı mektupla tüm Türkiye’nin kalbini titreten, lösemi hastası 29 yaşındaki Gamze Akbaş’a kemik iliği donörü olmak isteyenler kan merkezlerine akın etti. 

Normalde ayda 3- 4 kişinin başvurduğu merkeze bir günde 150’yi aşkın kişi kemik iliği donörü olmak için başvurdu. Ege Üniversitesi Kan Merkezi Müdürü ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Aydınok, "Sadece Gamze değil onun 3 yaşındaki çocuğunun yaşındaki başka çocuklar da ilik bekliyor. Gamze için bağışlanan kan, başkaları için umut olabilir. Bağışçılar bunun bilinciyle bize gelsin" dedi.

 Haber:  Hurriyet, Burcu TANER / İZMİR, (DHA)15 Şubat 2012