23 Mayıs 2012 Çarşamba

Son durum

"Geçen Şubat ayında hastalığın tekrar ortaya çıkmasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi’ne yatan, daha sonra da uygun ilik için Gebze’de özel bir hastanede nakil bekleyen Gamze’ye "İlik bulundu" müjdesi geçen Nisan ayı başında geldi, gönüllü İtalyan donör, kök hücre bağışını 17 Mayıs’ta yapacağını belirtti."
"17 Mayıs gecesi Gebze’ye ulaşan kök hücrenin nakli ise bugün saat 01.00’de başlarken, 06.00 sıralarında başarıyla tamamlandı."
Burcu TANER/İZMİR, (DHA)18 Mayıs 2012 

***
"Herkese günaydın. Bugün Gamze'nin +4 Günü (yani nakil sonrası 4. gün). Biraz zor günler geçirdik dün ve bugün son bir kemoterapi daha veriliyor, sebebi nakli yapılan iliğin yerleşmesini kolaylaştırmak için; verilen kemoterapi ağır olduğundan hem stres, hem korku yaratıyor oda morali olumsuz etkiliyor. 15 gün kadar derin nötröpeni yani vücudun tüm enfeksiyonlara karşı hiç bir direncinin olmadığı dönemdeyiz, ta ki yeni hücreler çoğalıp kan değerleri artana kadar. Gamze haliyle biraz yorgun ve aşırı halsiz ama iki gündür olumlu cümleler kurabiliyor. Herkesin desteğine iyi niyetlerine minnettarız. SAĞLIKLA KALIN."

Emrah Akbaş, 22 Mayis 2012