18 Şubat 2012 Cumartesi

Kan örneklerinin kargo ile gönderilmesi

.


Dikkat edilmesi gereken bir husus: Laboratuvar Cumartesi günleri çalışmadığı için örneklerin bozulmaması için Cuma günü yapılacak gönderimlerden kaçınmak gerekiyor.

Ankara Üniversitesi Akraba Dışı Doku Bankası ve Kordon Kanı Bankasının direktörlüğünü yürüten Prof. Dr. Meral Beksaç; kan örneklerinden DNA elde edileceği için oda ısısında 3 gün kalmasında sakınca olmadığını; toplu olarak alınıp gönderilecekse, gönderime kadar buzdolabında dondurulmadan 1-2 gün bekletilebileceğini açıklıyor.


Lütfen, tüplerin üzerine TC kimlik numaranızı ve aldığınız e-postada yer alan başvuru numaranızı yazmayı unutmayınız. İnternetten doldurulan kayıt formunun basılarak pakete konması, çalışanları sistemde ayrıca arama yapma zahmetinden kurtaracağı için, zaman kazanılmasını sağlayacaktır.

Bazi yasal zorunluluklar gereği; kargo ücretini kendinizin karşılaması gerekmektedir. Kargo ücreti; 5-8 TL arasında değişmektedir.
Kargo Bilgisi icin tiklayin.

Kargo Adresi:
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
İbni Sina Hastanesi
Hematoloji Laboratuvarı, Asma Kat
06100
Sıhhiye, Ankara
Tel: (312) 508 24 40 (312) 508 24 44

Orhan BORAN için A Rh- kana ihtiyaç var!!!

Mynet haber sitesinden alıntıdır
Orhan Boran için ömür boyu kan ihtiyacı!!!
Yaklaşık 2 yıldır kemik iliği hastalığıyla mücadele eden usta sunucu Orhan Boran (84) için 15 günde bir 2 ünite A Rh negatif kan gerekiyor.Güncelleme:18 Şubat 2012 11:40
İSTANBUL (A.A) - Boran'ın eşi Güler Boran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin vücudunun kan üretmekte zorlandığını söyledi.

Bu nedenle eşine 15 günde bir 2 ünite A Rh negatif kan verildiğini belirten Boran, şunları kaydetti:

"Şu anda evinde. Hastanelik bir durumumuz yok. Sadece kan verileceği zaman İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine gidiyoruz. Bu kan verme durumu 1-2 kerelik değil, hayat boyu devam edecek. Bu yüzden herkes çok destek veriyor. Kan devamlı lazım."

*** Orhan Boran için kan vermek isteyenler, lütfen gamzeakbasicin@gmail.com adresine, isim soyisim ve iletişim bilgilerini (telefon no) gönderebilirler..

Duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz...