Hakkında

Bu blog Gamze için açıldı. Gamze'nin tedavi süreciyle ilgili bütün güncel bilgileri buraya aktarmaya ve iyileşmesine elimizden geldiğince destek vermeye çalısacağız.

Gamze genç bir anne, 3 yaşında bir oğlu var ve kendisine Akut Myeloblastik (Myeloid) Lösemi (AML M5) teşhisi konuldu.Gamze'ye kardeşinin iliği uymamış, yakın akrabaların uyma ihtimali %1, diğerlerinin uyma ihtimali ise 40000'de 1.

Diğer yandan 18,721,70 kemik iliği bağışçısının kayıtlı oldugu Dünya Kemikİliği Bankası'na üye Türkiye kemik iliği merkezlerinden Ankara Üniversitesi'nde 5437, İstanbul Üniversitesi'nde ise 25436 kayıtlı kemik iliği donörü var. Toplam kemik iliği bağışçısı sayımız 30873 gibi oldukca dusuk bir rakam.

Donör olmak için başvurmak ve küçücük bir tüp kan vermek kolay olduğu kadar Gamze gibi pek çok insanin hayatını değiştirmek için ÇOK ÖNEMLİ.
  
"İlik Donörü Olmak İsteyenler Ne Yapmalı?" başlıklı yazıda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

İzmir'de oturup, A RH+ kan grubuna dahil olup, Gamze'ye trombosit vermek isteyen, verebilecek olan kişilerin, isim ve iletişim bilgilerini gamzeakbasicin@gmail.com adresine göndermelerini rica ederiz. 

Kendisine pozitif, samimi ve iyileşeceğine inandığınızı yazmak isterseniz email adresi: gamzeakbasicin@gmail.com.

Gönderdiğiniz mesajlar içeriğine, verdiği bilgilere göre seçilip Gamze'ye ulaştırılacaktır.